woensdag 8 september 2010
KOMENDE WEDSTRIJDEN
ALP-SBJ
BADHOEVE
ALP-HBJ
ROWDIES
ALP-HBH
storks
TIW
ALP-SBJ
FLAGS
ALP-HBJ
wsb
ALP-HBH
OVERZICHT

WEDSTRIJDVERSLAGEN

 

 

 

 

 

 

 

Het Begin

Op 23 januari was het dan eindelijk zover. De eerste training van de Charlie Browns. In de gymzaal van het Asram college ging de training van start. Nog een beetje onwennig werd de eerste warming up uitgevoerd. Maar onder deskundige leiding van Anoek, Suus, Tim, Bernd, Niels, Aron en Chin werden de eerste ballen gegooid en geslagen.

Zo'n 8 weken werd 2 uur lang getraind. In het begin in 2 groepen maar toen de samenstelling van de jeugdteams bekend waren, werd er al gauw met z'n allen getraind en werden de Charlie Browns een team..

Eindelijk op het veld

Eind maart was de laatste training in de gymzaal. En na een eenmalige training in onze eigen Alphians hal was op woensdag 7 april de eerste training op het nieuwe jeugdveld van de Alphians. Het weer was perfect, droog met af en toe een zonnetje. Iedereen was aanwezig en de papa's en mama's hadden bezit genomen van de dug-out.

Dat trainen op het veld anders is dan in een gymzaal, daar kwamen onze Charlie Browns al gauw achter. Op het veld heb je geen muur dus de ballen kaatsten niet terug. Er werd dus flink wat afgerend die dag vanwege alle doogeschoten ballen. Rondrennen op een veld is ook anders en als je valt wordt je vies. Alle knieen van de trainingsbroeken waren dan ook bruin geworden.

Een van de vaste onderdelen van de training is de warming up. Niet een van de favoriete onderdelen van de Charlie Browns, maar er wordt wel netjes meegedaan.

Na het werpen en fielden is er nog een wedstrijdje gespeeld. Vlak voor het einde van de training kwam de coach dat er een echte wedstrijd gespeeld moest worden tegen de Storks uit Den-Haag.

 

Zondag 11 April. De allereerste wedstrijd van de Charlie Browns

Om 10 uur verzamelen bij de Alpians aan de amerikalaan. Nadat iedereen zich had gemeld ging de hele stoet met spelers, papa's, mama's, broertjes en zusjes naar Den-Haag. De duinenmars en de Jambory van de Scouting zorgden voor wat kleine parkeerproblemen, maar uiteindelijk waren we op tijd op de plaats van bestemming.

Voorafgaand aan de training werd er een warming up gedaan die door de zenuwen niet helemaal vlekkeloos verliep.

Om 11:30 betraden wij het veld en kon de voorbereiding beginnen. Na een welkomsyel van de Storks riepen de Charlie Browns hun openings yell.

 

"Wij zijn de Charlie Browns

Uit Alphen aan den Rijn.

Samen hebben wij veel lol

Lets play Ball”

 

Omdat wij het gastteam waren mochten wij beginnen met de slagbuurten en gingen de Storks in het veld. Toen iedereen zijn handschoen, helm en knuppel had gepakt werd de slagvolgorde bekend gemaakt door coach Jos. Eerste slagman was Nick gevolgd door, Kyan, Rense, Rozemarijne, Tjeerd, Omar, Max, Szandor en Daniel.

Nadat de slagvolgorde bekent gemaakt was, werd toch wel spannend voor een aantal Charlie Browns. De Storks waren iets groter en lieten tijdens de warming up zien dat ze goed op elkaar ingespeeld waren. Best imponerend voor onze Charlie browns. Na een dikke knuffel van papa en mama en een peptalk van de coach begon de wedstrijd. Na de eerste slag werden de zenuwen minder en werd er een echte wedstrijd gespeeld. En hoe. Aangemoedigd door alle ouders (die net zo zenuwachtig waren als de kinderen) Gingen ze een voor een aan slag.

 

Aangezien peanutbal niet meer bestaat wordt er niet meer van het paaltje afgeslagen. Voor iedereen werd er opgegooid door Jos. Nick, Kyan, Rense en Rozemarijne maakte een prachtige honkslag. En ook Max en Szandor sloegen een prachtig mooie bal, maar door een 1-3 combinatie werden zij helaas uitgegooid. Dat er niets mis is met het Team gevoel bij de Charlie Browns bleek wel uit het feit dat Tjeerd en Rozemarijne de jongens perfect opvingen op de bank. Daniel maakte een prima 2-honkslag en de inning werd afgesloten met 9 punten.

Dat we niet alles hebben kunnen trainen bleek toen ons team het veld in moest. Rense werd door Jos aangewezen als catcher en moest zich in een echt catcherspaak hijsen. Zijn eerste beurt als catcher verliep prima. Nadat iedereen een plek aangewezen had gekregen van Jos begon de 2e inning. Hierbij werden de peanutball regels en de BeeBall regels wel eens door elkaar gehaald door onze Charlie Browns. Door een prachtige actie van Daniel en Tjeerd (4-3) haalde niet alle Storks het 3e honk. De eerste inning eindigde in 12(storks) - 9 (alpians)

 

De 2e inning was moeilijker voor ons team, want het veld was sterk. Nick, Tjeerd, Rozemarijne en Omar kwamen allen op honk 3 door prachtige honkslagen. Rense maakte een super honkslag op links maar werd helaas uitgevangen. (Zijn broer Tjeerd heeft in de 2e helft van de inning wraak genomen door het meisje dat de vangbal maakte uit te tikken) Er werd 6 punten gescoord door de Charlie Browns. Daniel was tijdens de 2e helft van de inning catcher en dat deed hij heel fanatiek. Het lukte Tjeerd om 1 Storks speler uit te tikken. Ook Kyan en Omar deden goed hun best. Max mocht dan wel de jongste speler zijn van allemaal, hij heeft laten zien dat hij goed kon fielden. De inning eindigde in 12 (Storks) – 6 (Charlie Browns)

 

De 3e begon na een kleine pauze. Tjeerd werd uitgekozen om de catchers positie in te nemen. Dit heeft hij voortreffelijk gedaan. Stuk voor stuk hebben de Charlie Browns hun best gedaan om punten te scoren. Daniel maakte een super honkslag en kwam hierdoor op het 2e honk. Door zijn actie konden Kyan en Bas binnenkomen. De 2e helft van de 3e inning was betekende flink wat werk voor de Charlie Browns. Omar moest heel wat ballen vangen op de pitcher positie en ook honk 1 en 2 met Tjeerd en Daniel hadden het druk. De 3e inning eindige uiteindelijk in 10 ( Storks) – 7 Charlie Browns.

En zo eindigde de eerste wedstrijd van het jongste team van de Alpians in 34-22. De coaches waren super trots en zeer tevreden. De Charlie browns ook.